BOSE NU60-6170200-13 Power AC Adapter 17V 2A 34W BOSE17V2A34W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewBOSE17V2A34W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V~ 50-60Hz 1A
  • Adapter Output Voltage: 17V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 34W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Dimension( L x W x H ):123.90 x 60.10 x 28.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Apperance New Grade > 95%.( Brand New = 100% )
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x BOSE17V2A34W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    302251-001 AC Adapter, NU60-6170200-13 AC Adapter, NU60-6170200-I3 AC Adapter,
    • Model:
      [BOSE NU60-6170200-13 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    BOSE NU60-6170200-13 Power AC Adapter 17V 2A 34W BOSE17V2A34W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BOSE NU60-6170200-13 Power AC Adapter 17V 2A 34W BOSE17V2A34W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BOSE NU60-6170200-13 Power AC Adapter 17V 2A 34W BOSE17V2A34W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.