BOSE SOUNDOCK PORTABLE Power AC Adapter 20V 1.5A 30W BOSE20V1.5A30W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewBOSE20V1.5A30W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1A Max 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :300g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x BOSE20V1.5A30W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    306386-0101 AC Adapter, 95PS-030-CD-1 AC Adapter, AM306386_0101_0B AC Adapter,
    • Model:
      [BOSE SOUNDOCK PORTABLE Power AC ]
    • 9444 Units in Stock
    BOSE SOUNDOCK PORTABLE Power AC Adapter 20V 1.5A 30W BOSE20V1.5A30W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BOSE SOUNDOCK PORTABLE Power AC Adapter 20V 1.5A 30W BOSE20V1.5A30W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BOSE SOUNDOCK PORTABLE Power AC Adapter 20V 1.5A 30W BOSE20V1.5A30W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.