BOSE 309612-104 Power AC Adapter 18V 1A 18W BOSE18V1A18W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewBOSE18V1A18W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 18V
  • Adapter Output Current: 1A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x BOSE18V1A18W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [BOSE 309612-104 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    BOSE 309612-104 Power AC Adapter 18V 1A 18W BOSE18V1A18W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BOSE 309612-104 Power AC Adapter 18V 1A 18W BOSE18V1A18W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BOSE 309612-104 Power AC Adapter 18V 1A 18W BOSE18V1A18W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.