AUDIOENGINE A2 SERIES SPEAKER Power AC Adapter 17.5V 1.8A 31.5W AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5
Qty.
AUDIOENGINE A2 SERIES SPEAKER Power AC Adapter 17.5V 1.8A 31.5W AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5W-5PIN
  • Item Name:NewAUDIOENGINE17.5V1.8A31.5W-5PIN
  • InPut:100-240V-50/60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 17.5V
  • Adapter Output Current: 1.8A
  • Adapter Power: 31.5W
  • Adapter Tip Mote: Round with 5 Pins
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5W-5PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A2 POWER AC Adapter,
    • Model:
      [AUDIOENGINE A2 SERIES SPEAKER Po]
    • 9444 Units in Stock
    AUDIOENGINE A2 SERIES SPEAKER Power AC Adapter 17.5V 1.8A 31.5W AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AUDIOENGINE A2 SERIES SPEAKER Power AC Adapter 17.5V 1.8A 31.5W AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AUDIOENGINE A2 SERIES SPEAKER Power AC Adapter 17.5V 1.8A 31.5W AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.