ALC Q40G350B-615-6A Power AC Adapter 12V 1.7A 20W PHILIPS12V1.7A20W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewPHILIPS12V1.7A20W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.7A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Dimension( L x W x H ):109.80 x 62.30 x 31.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x PHILIPS12V1.7A20W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [ALC Q40G350B-615-6A Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    ALC Q40G350B-615-6A Power AC Adapter 12V 1.7A 20W PHILIPS12V1.7A20W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ALC Q40G350B-615-6A Power AC Adapter 12V 1.7A 20W PHILIPS12V1.7A20W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ALC Q40G350B-615-6A Power AC Adapter 12V 1.7A 20W PHILIPS12V1.7A20W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.