AUDIOENGINE A2 POWER Power AC Adapter 17.5V 1.8A 31.5W AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5W-5PIN
Qty.
  • Item Name:NewAUDIOENGINE17.5V1.8A31.5W-5PIN
  • InPut:100-240V-50/60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 17.5V
  • Adapter Output Current: 1.8A
  • Adapter Power: 31.5W
  • Adapter Tip Mote: Round with 5 Pins
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5W-5PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A2 POWER AC Adapter,
    • Model:
      [AUDIOENGINE A2 POWER Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    AUDIOENGINE A2 POWER Power AC Adapter 17.5V 1.8A 31.5W AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5W-5PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AUDIOENGINE A2 POWER Power AC Adapter 17.5V 1.8A 31.5W AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5W-5PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AUDIOENGINE A2 POWER Power AC Adapter 17.5V 1.8A 31.5W AUDIOENGINE17.5V1.8A31.5W-5PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.