APD WA15I05R Power AC Adapter 5V 3A 15W APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B
Qty.
  • Item Name:NewAPD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B
  • InPut:100-240v 50-60Hz 0.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 15W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:With Au, UK, US,EU Plug
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [APD WA15I05R Power AC Adapter 5V]
    • 9444 Units in Stock
    APD WA15I05R Power AC Adapter 5V 3A 15W APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD WA15I05R Power AC Adapter 5V 3A 15W APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD WA15I05R Power AC Adapter 5V 3A 15W APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.