AOEM ADS0306-W12050 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US
Qty.
  • Item Name:NewAOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US
  • InPut:100-240v~ 50-60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [AOEM ADS0306-W12050 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    AOEM ADS0306-W12050 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AOEM ADS0306-W12050 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AOEM ADS0306-W12050 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.