SUNFONE ACD048A2-12 Power AC Adapter 12V 4A 48W SUNFONE12V4A28W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewSUNFONE12V4A28W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~1.3A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :205g
  • Dimension( L x W x H ):96.65 x 58.51 x 32.86mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SUNFONE12V4A28W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ACD048A2-12 AC Adapter,
    • Model:
      [SUNFONE ACD048A2-12 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    SUNFONE ACD048A2-12 Power AC Adapter 12V 4A 48W SUNFONE12V4A28W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SUNFONE ACD048A2-12 Power AC Adapter 12V 4A 48W SUNFONE12V4A28W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SUNFONE ACD048A2-12 Power AC Adapter 12V 4A 48W SUNFONE12V4A28W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.