AOEM ADS0306-W12050 Adapter 12V 2.5A Power Supply US Style
Qty.
  • Item Number:NewAOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US
  • InPut):100-240v~ 50-60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADS0306-W12050 AC Adapter, ADS0306W12050 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Hkc
    HKC: T2000PRO, B2000, B2000 MONITOR.
    • Model:
      [AOEM ADS0306-W12050 Adapter 12V ]
    • 8921 Units in Stock
    AOEM ADS0306-W12050 Adapter 12V 2.5A Power Supply US Style Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AOEM ADS0306-W12050 Adapter 12V 2.5A Power Supply US Style adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AOEM ADS0306-W12050 Adapter 12V 2.5A Power Supply US Style AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.