AKOYA P4020D Laptop AC Adapter 19V 7.1A 135W FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm Item Name: FSP19V7
Qty.
AKOYA P4020D Laptop AC Adapter 19V 7.1A 135W FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm
Item Name: FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm
InPut:100~240V~2.0A 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 19V
Adapter Output Current: 7.1A
Adapter Power: 135W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
Weight( Adapter only ) :653g
Dimension( L x W x H ):170.16 x 71.78 x 40mm
Original / Genuine : Yes
Total Sale: 110 Sold
Package:
1 x FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
Compatible Mainbody Numbers:
  • Model:
    [AKOYA P4020D Laptop AC Adapter 1]
  • 9566 Units in Stock
AKOYA P4020D Laptop AC Adapter 19V 7.1A 135W FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm Item Name: FSP19V7 Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the AKOYA P4020D Laptop AC Adapter 19V 7.1A 135W FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm Item Name: FSP19V7 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the AKOYA P4020D Laptop AC Adapter 19V 7.1A 135W FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm Item Name: FSP19V7 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.