ACBEL ADE019 Power AC Adapter 17.5V 5.7A 100W ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.4A
  • Adapter Output Voltage: 17.5V
  • Adapter Output Current: 5.7A
  • Adapter Power: 100W
  • Adapter Plug Size: 7.4 X 5.0mm
  • Weight( Adapter only ) :385g
  • Dimension( L x W x H ):137.26 x 60.14 x 30.78mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:5pcs New Arrival!! Welcome to Purchase.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    ADE019 AC Adapter,
    • Model:
      [ACBEL ADE019 Power AC Adapter 17]
    • 9444 Units in Stock
    ACBEL ADE019 Power AC Adapter 17.5V 5.7A 100W ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ACBEL ADE019 Power AC Adapter 17.5V 5.7A 100W ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ACBEL ADE019 Power AC Adapter 17.5V 5.7A 100W ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.