GVE GM90-190473-F Power AC Adapter 19V 4.73A 90W GVE19V4.73A90W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewGVE19V4.73A90W-4PIN-SZXF
  • InPut:100-240V~50/60Hz 2.5A 105.9W
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.73A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :430g
  • Dimension( L x W x H ):141.60 x 60.50 x 31.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x GVE19V4.73A90W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    GM90-190473-F AC Adapter,
    • Model:
      [GVE GM90-190473-F Power AC Adapt]
    • 9443 Units in Stock
    GVE GM90-190473-F Power AC Adapter 19V 4.73A 90W GVE19V4.73A90W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GVE GM90-190473-F Power AC Adapter 19V 4.73A 90W GVE19V4.73A90W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GVE GM90-190473-F Power AC Adapter 19V 4.73A 90W GVE19V4.73A90W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.