YAMAHA THR5A BASS Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm-W
Qty.
  • Item Name:NewLG18V2.67A48W-6.5x4.0mm-W
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.2A
  • Adapter Output Voltage: 18V
  • Adapter Output Current: 2.67A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :235g
  • Dimension( L x W x H ):126.90 x 50.58 x 30.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:A Black power cable will be included.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DA-48A18 AC Adapter,
    • Model:
      [YAMAHA THR5A BASS Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    YAMAHA THR5A BASS Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the YAMAHA THR5A BASS Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the YAMAHA THR5A BASS Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.