YAMAHA PA-150B Power AC Adapter 12V 1.5A 18W YAMAHA12V1.5A18W-5.5x2.1mm-US
Qty.
  • Item Name:NewYAMAHA12V1.5A18W-5.5x2.1mm-US
  • InPut:100-240V 50-60Hz 0.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :100g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x YAMAHA12V1.5A18W-5.5x2.1mm-US Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-150B AC Adapter,
    • Model:
      [YAMAHA PA-150B Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    YAMAHA PA-150B Power AC Adapter 12V 1.5A 18W YAMAHA12V1.5A18W-5.5x2.1mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the YAMAHA PA-150B Power AC Adapter 12V 1.5A 18W YAMAHA12V1.5A18W-5.5x2.1mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the YAMAHA PA-150B Power AC Adapter 12V 1.5A 18W YAMAHA12V1.5A18W-5.5x2.1mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.