VERIFONE UP036C509 Power AC Adapter 9V 5A 45W VERIFONE9V5A45W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewVERIFONE9V5A45W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.2A
  • Adapter Output Voltage: 9V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 45W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Package:
    1 x VERIFONE9V5A45W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [VERIFONE UP036C509 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    VERIFONE UP036C509 Power AC Adapter 9V 5A 45W VERIFONE9V5A45W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the VERIFONE UP036C509 Power AC Adapter 9V 5A 45W VERIFONE9V5A45W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the VERIFONE UP036C509 Power AC Adapter 9V 5A 45W VERIFONE9V5A45W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.