XP AKM65US12C2 Power AC Adapter 12V 5.42A 65W XP12V5.42A65W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewXP12V5.42A65W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 2.0A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :320g
  • Dimension( L x W x H ):125.10 x 62.30 x 34.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Apperance new grade > 97%. Less than 15 pics in stock.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x XP12V5.42A65W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    AKM65US12C2 AC Adapter,
    • Model:
      [XP AKM65US12C2 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    XP AKM65US12C2 Power AC Adapter 12V 5.42A 65W XP12V5.42A65W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the XP AKM65US12C2 Power AC Adapter 12V 5.42A 65W XP12V5.42A65W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the XP AKM65US12C2 Power AC Adapter 12V 5.42A 65W XP12V5.42A65W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.