XIAOMI 1060G Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W XIAOMI19.5V9.23A180W-7.4x5.0mm-Thin
Qty.
  • Item Name:NewXIAOMI19.5V9.23A180W-7.4x5.0mm-Thin
  • InPut:100-240V 50-60Hz 2.4A
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 9.23A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :510g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Appearance New Grade > 96%, Tested, Fine!
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x XIAOMI19.5V9.23A180W-7.4x5.0mm-Thin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADC180TM AC Adapter,
    • Model:
      [XIAOMI 1060G Power AC Adapter 19]
    • 9444 Units in Stock
    XIAOMI 1060G Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W XIAOMI19.5V9.23A180W-7.4x5.0mm-Thin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the XIAOMI 1060G Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W XIAOMI19.5V9.23A180W-7.4x5.0mm-Thin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the XIAOMI 1060G Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W XIAOMI19.5V9.23A180W-7.4x5.0mm-Thin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.