WEARNES WDS050120 Power AC Adapter 12V 4.16A 50W WEARNES12V4.16A50W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewWEARNES12V4.16A50W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V~1.6A(max) 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4.16A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x WEARNES12V4.16A50W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    WDS050120 AC Adapter,
    • Model:
      [WEARNES WDS050120 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    WEARNES WDS050120 Power AC Adapter 12V 4.16A 50W WEARNES12V4.16A50W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the WEARNES WDS050120 Power AC Adapter 12V 4.16A 50W WEARNES12V4.16A50W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the WEARNES WDS050120 Power AC Adapter 12V 4.16A 50W WEARNES12V4.16A50W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.