WEARNES WDS048120 Power AC Adapter 12V 4A 48W WEARNES12V4A48W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewWEARNES12V4A48W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240v~1.6A( Max) 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Package:
    1 x WEARNES12V4A48W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    WDS048120 AC Adapter,
    • Model:
      [WEARNES WDS048120 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    WEARNES WDS048120 Power AC Adapter 12V 4A 48W WEARNES12V4A48W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the WEARNES WDS048120 Power AC Adapter 12V 4A 48W WEARNES12V4A48W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the WEARNES WDS048120 Power AC Adapter 12V 4A 48W WEARNES12V4A48W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.