VIZIO CN15-A1 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W VIZIO19V4.74A90W-3.0X1.0mm
Qty.
  • Item Name:NewVIZIO19V4.74A90W-3.0X1.0mm
  • InPut:100-240-1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 3.0 x 1.0mm
  • Weight( Adapter only ) :348g
  • Dimension( L x W x H ):137.30 x 51.20 x 32.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x VIZIO19V4.74A90W-3.0X1.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [VIZIO CN15-A1 Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    VIZIO CN15-A1 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W VIZIO19V4.74A90W-3.0X1.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the VIZIO CN15-A1 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W VIZIO19V4.74A90W-3.0X1.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the VIZIO CN15-A1 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W VIZIO19V4.74A90W-3.0X1.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.