VIEWSONIC ADP-150UB B Power AC Adapter 24V 7A 168W VIEWSONIC24V7A168W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewVIEWSONIC24V7A168W-4PIN-SZXF
  • InPut:100V-240V~1.6A 47-63Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 7A
  • Adapter Power: 168W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :1170g
  • Dimension( L x W x H ):177.60 x 115.80 x 54.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x VIEWSONIC24V7A168W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-150UB B AC Adapter,
    • Model:
      [VIEWSONIC ADP-150UB B Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    VIEWSONIC ADP-150UB B Power AC Adapter 24V 7A 168W VIEWSONIC24V7A168W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the VIEWSONIC ADP-150UB B Power AC Adapter 24V 7A 168W VIEWSONIC24V7A168W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the VIEWSONIC ADP-150UB B Power AC Adapter 24V 7A 168W VIEWSONIC24V7A168W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.