DELTA DPS-60PB C Power AC Adapter 12V 5A 60W DELTA12V5A60W-P4Pin
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V5A60W-P4Pin
  • InPut:100-240~2A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin Special
  • Package:
    1 x DELTA12V5A60W-P4Pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DPS-60PB C AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA DPS-60PB C Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA DPS-60PB C Power AC Adapter 12V 5A 60W DELTA12V5A60W-P4Pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA DPS-60PB C Power AC Adapter 12V 5A 60W DELTA12V5A60W-P4Pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA DPS-60PB C Power AC Adapter 12V 5A 60W DELTA12V5A60W-P4Pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.