VERIFONE PWR268-001-01-B Power AC Adapter 12V 2A 24W VERIFONE12V2A24W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewVERIFONE12V2A24W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 600mA
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :210g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Refurbished, Tested, Good Working, Appearance New Grade > 98% ( 100% = Brand New )
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x VERIFONE12V2A24W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [VERIFONE PWR268-001-01-B Power A]
    • 9444 Units in Stock
    VERIFONE PWR268-001-01-B Power AC Adapter 12V 2A 24W VERIFONE12V2A24W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the VERIFONE PWR268-001-01-B Power AC Adapter 12V 2A 24W VERIFONE12V2A24W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the VERIFONE PWR268-001-01-B Power AC Adapter 12V 2A 24W VERIFONE12V2A24W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.