VeLton ZF120A-12050000 AC Adapter 12v 5A 60W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewVELTON12V5A60W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240~3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ZF120A-1205000 AC Adapter, ZF120A1205000 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Velton
    VELTON: PHOTOGRAPHY RING LIGHT.
    • Model:
      [VeLton ZF120A-12050000 AC Adapte]
    • 8921 Units in Stock
    VeLton ZF120A-12050000 AC Adapter 12v 5A 60W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the VeLton ZF120A-12050000 AC Adapter 12v 5A 60W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the VeLton ZF120A-12050000 AC Adapter 12v 5A 60W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.