TYCO ELECTRONICS CAD240121 Power AC Adapter 12V 20A 240W Tyco12V20A240W-8holes
Qty.
  • Item Name:NewTyco12V20A240W-8holes
  • InPut:100-240V 50/60Hz~3.2A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 20A
  • Adapter Power: 240W
  • Adapter Plug Size: 8 holesmm
  • Weight( Adapter only ) :1655g
  • Dimension( L x W x H ):220.67 x 100.28 x 46.65mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x Tyco12V20A240W-8holes Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    CAD240121 AC Adapter,
    • Model:
      [TYCO ELECTRONICS CAD240121 Power]
    • 9444 Units in Stock
    TYCO ELECTRONICS CAD240121 Power AC Adapter 12V 20A 240W Tyco12V20A240W-8holes Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the TYCO ELECTRONICS CAD240121 Power AC Adapter 12V 20A 240W Tyco12V20A240W-8holes adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the TYCO ELECTRONICS CAD240121 Power AC Adapter 12V 20A 240W Tyco12V20A240W-8holes AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.