TIGER 24V 2.3A AC/DC Adapter YEAR24V2.3A55W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewYEAR24V2.3A55W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.3A
  • Adapter Power: 55W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x YEAR24V2.3A55W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-5501 AC Adapter,
    • Model:
      [TIGER 24V 2.3A AC/DC Adapter YE]
    • 9444 Units in Stock
    TIGER 24V 2.3A AC/DC Adapter YEAR24V2.3A55W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the TIGER 24V 2.3A AC/DC Adapter YEAR24V2.3A55W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the TIGER 24V 2.3A AC/DC Adapter YEAR24V2.3A55W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.