TEUFEL 32V 2A AC/DC Adapter TEUFEL32V2A64W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewTEUFEL32V2A64W-5.5x2.1mm
  • Adapter Output Voltage: 32V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 64W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Dimension( L x W x H ):129.00 x 56.10 x 33.90mm
  • Note:Apperance New Grade > 95%( Brand New = 100% )
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x TEUFEL32V2A64W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    TNUA3202003 AC Adapter,
    • Model:
      [TEUFEL 32V 2A AC/DC Adapter TEU]
    • 9444 Units in Stock
    TEUFEL 32V 2A AC/DC Adapter TEUFEL32V2A64W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the TEUFEL 32V 2A AC/DC Adapter TEUFEL32V2A64W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the TEUFEL 32V 2A AC/DC Adapter TEUFEL32V2A64W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.