SYMBOL LS7708 Power AC Adapter 5V 2A 10W SYMBOL5V2A10W-4.0x1.35mm
Qty.
  • Item Name:NewSYMBOL5V2A10W-4.0x1.35mm
  • InPut:100-250V-1A Max, 47-63Hz
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.35mm
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SYMBOL5V2A10W-4.0x1.35mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    50-14000-058 AC Adapter,
    • Model:
      [SYMBOL LS7708 Power AC Adapter 5]
    • 9444 Units in Stock
    SYMBOL LS7708 Power AC Adapter 5V 2A 10W SYMBOL5V2A10W-4.0x1.35mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SYMBOL LS7708 Power AC Adapter 5V 2A 10W SYMBOL5V2A10W-4.0x1.35mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SYMBOL LS7708 Power AC Adapter 5V 2A 10W SYMBOL5V2A10W-4.0x1.35mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.