Switching Power Adapter 12V 5A for HJC HASU12FB 60W 4PIN
Qty.
  • Item Number:NewHJC12V5A60W-4pin
  • InPut):100-240V~50-60Hz 1.8A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Note: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :335g
  • Dimension( L x W x H ):120.51 x 52.95 x 31.41mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    HASU12FB AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Switching Power Adapter 12V 5A f]
    • 8921 Units in Stock
    Switching Power Adapter 12V 5A for HJC HASU12FB 60W 4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Switching Power Adapter 12V 5A for HJC HASU12FB 60W 4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Switching Power Adapter 12V 5A for HJC HASU12FB 60W 4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.