SPS PSA21R-120 Power AC Adapter 12V 1.67A 20W SPS12V1.67A-20W-5.5x2.5mm-Wall-AU
Qty.
  • Item Name:NewSPS12V1.67A-20W-5.5x2.5mm-Wall-AU
  • InPut:100~240V~0.51A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.67A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :140g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SPS12V1.67A-20W-5.5x2.5mm-Wall-AU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [SPS PSA21R-120 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    SPS PSA21R-120 Power AC Adapter 12V 1.67A 20W SPS12V1.67A-20W-5.5x2.5mm-Wall-AU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SPS PSA21R-120 Power AC Adapter 12V 1.67A 20W SPS12V1.67A-20W-5.5x2.5mm-Wall-AU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SPS PSA21R-120 Power AC Adapter 12V 1.67A 20W SPS12V1.67A-20W-5.5x2.5mm-Wall-AU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.