SPECO TECHNOLOGIES D16HS2TB Power AC Adapter 12V 5A 60W SWITCHING12V5A60W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewSWITCHING12V5A60W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.7A MAX
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Dimension( L x W x H ):116.75 x 53.63 x 34mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SWITCHING12V5A60W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    SUN-1200500 AC Adapter,
    • Model:
      [SPECO TECHNOLOGIES D16HS2TB Powe]
    • 9444 Units in Stock
    SPECO TECHNOLOGIES D16HS2TB Power AC Adapter 12V 5A 60W SWITCHING12V5A60W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SPECO TECHNOLOGIES D16HS2TB Power AC Adapter 12V 5A 60W SWITCHING12V5A60W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SPECO TECHNOLOGIES D16HS2TB Power AC Adapter 12V 5A 60W SWITCHING12V5A60W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.