SOTEC 3120X Power AC Adapter 20V 3A 60W LS20V3A60W-5.5X2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewLS20V3A60W-5.5X2.5mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Adapter Tip Mote: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :255g
  • Dimension( L x W x H ):93.95 x 55.75 x 31.65mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:This Adapter can be used for LCD,LED, TV, Monitor
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS20V3A60W-5.5X2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LSE9802A2060 AC Adapter,
    • Model:
      [SOTEC 3120X Power AC Adapter 20V]
    • 9444 Units in Stock
    SOTEC 3120X Power AC Adapter 20V 3A 60W LS20V3A60W-5.5X2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SOTEC 3120X Power AC Adapter 20V 3A 60W LS20V3A60W-5.5X2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SOTEC 3120X Power AC Adapter 20V 3A 60W LS20V3A60W-5.5X2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.