SATO TG17-0053-01 Power AC Adapter 25V 2.1A 52.5W SATO25V2.1A52.5W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewSATO25V2.1A52.5W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240Va 50-60Hz 1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 25V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 52.5W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :370g
  • Dimension( L x W x H ):115.70 x 58.10 x 37.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SATO25V2.1A52.5W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    TG17-0053-01 AC Adapter,
    • Model:
      [SATO TG17-0053-01 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    SATO TG17-0053-01 Power AC Adapter 25V 2.1A 52.5W SATO25V2.1A52.5W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SATO TG17-0053-01 Power AC Adapter 25V 2.1A 52.5W SATO25V2.1A52.5W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SATO TG17-0053-01 Power AC Adapter 25V 2.1A 52.5W SATO25V2.1A52.5W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.