SEASONIC SSA-1201A-1 Power AC Adapter 20V 6A 120W SEASONIC20V6A120W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewSEASONIC20V6A120W-4PIN
  • InPut:AC100-240V 1.6A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 6A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :530g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output: 19v-20v/6A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SEASONIC20V6A120W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    SSA-1201A-1 AC Adapter,
    • Model:
      [SEASONIC SSA-1201A-1 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    SEASONIC SSA-1201A-1 Power AC Adapter 20V 6A 120W SEASONIC20V6A120W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SEASONIC SSA-1201A-1 Power AC Adapter 20V 6A 120W SEASONIC20V6A120W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SEASONIC SSA-1201A-1 Power AC Adapter 20V 6A 120W SEASONIC20V6A120W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.