SIMSUKIAN SK02G-240050C 24V 0.5A AC Adapter
Qty.
  • Item Number:NewSIMSUKIAN24V0.5A12W-5.5x2.1mm
  • InPut):100-240V 50/60Hz 0.35A Max
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 0.5A
  • Adapter Power: 12W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :85g
  • Dimension( L x W x H ):73.52 x 45.85 x 29.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    SK02G-2400050C AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [SIMSUKIAN SK02G-240050C 24V 0.5A]
    • 8921 Units in Stock
    SIMSUKIAN SK02G-240050C 24V 0.5A AC Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SIMSUKIAN SK02G-240050C 24V 0.5A AC Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SIMSUKIAN SK02G-240050C 24V 0.5A AC Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.