SHARP MURAMASA PC-MM1-H1W Power AC Adapter 20V 2A 40W SHARP20V2.0A40W-3.5X1.35mm
Qty.
  • Item Name:NewSHARP20V2.0A40W-3.5X1.35mm
  • InPut:100-240V-1.0A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Tip Mote: 3.5 X 1.35mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SHARP20V2.0A40W-3.5X1.35mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    91-59300 AC Adapter, EA-MU01V AC Adapter,
    • Model:
      [SHARP MURAMASA PC-MM1-H1W Power ]
    • 9444 Units in Stock
    SHARP MURAMASA PC-MM1-H1W Power AC Adapter 20V 2A 40W SHARP20V2.0A40W-3.5X1.35mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SHARP MURAMASA PC-MM1-H1W Power AC Adapter 20V 2A 40W SHARP20V2.0A40W-3.5X1.35mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SHARP MURAMASA PC-MM1-H1W Power AC Adapter 20V 2A 40W SHARP20V2.0A40W-3.5X1.35mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.