SANS SSLC084V42 Power AC Adapter 42V 2A 84W SANS42V2A84W-Round1Pin7
Qty.
  • Item Name:NewSANS42V2A84W-Round1Pin7
  • InPut:AC100V-240V 1.8A Max 47-63Hz
  • Adapter Output Voltage: 42V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 84W
  • Adapter Tip Mote: Round with 1 Pin7
  • Weight( Adapter only ) :440g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SANS42V2A84W-Round1Pin7 Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    SSLC084V42 AC Adapter,
    • Model:
      [SANS SSLC084V42 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    SANS SSLC084V42 Power AC Adapter 42V 2A 84W SANS42V2A84W-Round1Pin7 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SANS SSLC084V42 Power AC Adapter 42V 2A 84W SANS42V2A84W-Round1Pin7 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SANS SSLC084V42 Power AC Adapter 42V 2A 84W SANS42V2A84W-Round1Pin7 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.