Replacement ADP-246250 ac adapter 24v 6.25A For LCD Or LED Monitor
Qty.
  • Item Number:NewLCD24V6.25A150W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V 50/60Hz~2.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 6.25A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :600g
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADP-246250 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    The power ac adapter may be used on the following models ( Customer offered ):
    AFIRE
    • Model:
      [Replacement ADP-246250 ac adapte]
    • 8921 Units in Stock
    Replacement ADP-246250 ac adapter 24v 6.25A For LCD Or LED Monitor Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Replacement ADP-246250 ac adapter 24v 6.25A For LCD Or LED Monitor adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Replacement ADP-246250 ac adapter 24v 6.25A For LCD Or LED Monitor AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.