LI SHIN 0335A2065 Power AC Adapter 20V 3.5A 70W LS20V3.5A70W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewLS20V3.5A70W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 70W
  • Adapter Plug Size: 5.5*2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Dimension( L x W x H ):113*48*31mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS20V3.5A70W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0335A2065 AC Adapter, 0335C2065 AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN 0335A2065 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN 0335A2065 Power AC Adapter 20V 3.5A 70W LS20V3.5A70W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN 0335A2065 Power AC Adapter 20V 3.5A 70W LS20V3.5A70W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN 0335A2065 Power AC Adapter 20V 3.5A 70W LS20V3.5A70W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.