PHIHONG 12V 1.5A AC/DC Adapter PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm
Qty.
  • Item Name:NewPHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 3.0x1.0mm
  • Adapter Tip Note: Use For Acer 100,A200,500
  • Weight( Adapter only ) :109g
  • Dimension( L x W x H ):69.60 x 49.70 x 30.70mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [PHIHONG 12V 1.5A AC/DC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    PHIHONG 12V 1.5A AC/DC Adapter PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PHIHONG 12V 1.5A AC/DC Adapter PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PHIHONG 12V 1.5A AC/DC Adapter PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.