PART II PS-0512P Power AC Adapter 12V 2A 24W PARTII12V2A24W-5PIN
Qty.
  • Item Name:NewPARTII12V2A24W-5PIN
  • InPut:100-240Vac 1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Tip Mote: Round with 5 pins
  • Weight( Adapter only ) :290g
  • Dimension( L x W x H ):114.80 x 49.40 x 29.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out put: 5V/2A, 12V/2A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x PARTII12V2A24W-5PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [PART II PS-0512P Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    PART II PS-0512P Power AC Adapter 12V 2A 24W PARTII12V2A24W-5PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PART II PS-0512P Power AC Adapter 12V 2A 24W PARTII12V2A24W-5PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PART II PS-0512P Power AC Adapter 12V 2A 24W PARTII12V2A24W-5PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.