PANASONIC TOUGHBOOK CF-B5 Power AC Adapter 16V 1.5A 24W PANASONIC16V1.5A24W-5.5x2.5mm-OR
Qty.
  • Item Name:NewPANASONIC16V1.5A24W-5.5x2.5mm-OR
  • InPut:100-240V~0.48-0.28a 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 16V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :112g
  • Dimension( L x W x H ):73.30 x 37.40 x 26.50mm
  • Package:
    1 x PANASONIC16V1.5A24W-5.5x2.5mm-OR Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [PANASONIC TOUGHBOOK CF-B5 Power ]
    • 9444 Units in Stock
    PANASONIC TOUGHBOOK CF-B5 Power AC Adapter 16V 1.5A 24W PANASONIC16V1.5A24W-5.5x2.5mm-OR Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PANASONIC TOUGHBOOK CF-B5 Power AC Adapter 16V 1.5A 24W PANASONIC16V1.5A24W-5.5x2.5mm-OR adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PANASONIC TOUGHBOOK CF-B5 Power AC Adapter 16V 1.5A 24W PANASONIC16V1.5A24W-5.5x2.5mm-OR AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.