PANASONIC TOUCH SCREEN POWER Power AC Adapter 12V 3A 36W ITE12V3A36W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewITE12V3A36W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~MAX 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :165g
  • Dimension( L x W x H ):90.27 x 37.30 x 29.62mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ITE12V3A36W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    TS40X-3U360-1201D AC Adapter,
    • Model:
      [PANASONIC TOUCH SCREEN POWER Pow]
    • 9444 Units in Stock
    PANASONIC TOUCH SCREEN POWER Power AC Adapter 12V 3A 36W ITE12V3A36W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PANASONIC TOUCH SCREEN POWER Power AC Adapter 12V 3A 36W ITE12V3A36W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PANASONIC TOUCH SCREEN POWER Power AC Adapter 12V 3A 36W ITE12V3A36W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.