PANASONIC CF28 Power AC Adapter 15.6V 5A 78W PANASONIC15.6V5.0A78W-6.5x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewPANASONIC15.6V5.0A78W-6.5x4.4mm
  • InPut:100-240V 1.2A-0.6A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 15.6V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 78W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in the tip center
  • Weight( Adapter only ) :396g
  • Dimension( L x W x H ):139.80 x 56.30 x 28.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output 15.6V 5.0A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x PANASONIC15.6V5.0A78W-6.5x4.4mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [PANASONIC CF28 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    PANASONIC CF28 Power AC Adapter 15.6V 5A 78W PANASONIC15.6V5.0A78W-6.5x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PANASONIC CF28 Power AC Adapter 15.6V 5A 78W PANASONIC15.6V5.0A78W-6.5x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PANASONIC CF28 Power AC Adapter 15.6V 5A 78W PANASONIC15.6V5.0A78W-6.5x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.