PACE 2901-800058-002 Power AC Adapter 12V 3A 36W PACE12V3A36W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewPACE12V3A36W-5.5x1.7mm
  • InPut:100-240V~0.8A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Dimension( L x W x H ):135.25 x 62.42 x 36.60mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x PACE12V3A36W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    2901-800058-002 AC Adapter, 2901-800058-003 AC Adapter, EADP-36FB A AC Adapter,
    • Model:
      [PACE 2901-800058-002 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    PACE 2901-800058-002 Power AC Adapter 12V 3A 36W PACE12V3A36W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PACE 2901-800058-002 Power AC Adapter 12V 3A 36W PACE12V3A36W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PACE 2901-800058-002 Power AC Adapter 12V 3A 36W PACE12V3A36W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.