NOKIA N42-20 CHROMEBOOK Power AC Adapter 20V 2.25A 45W LENOVO20V2.25A45W-3.0x1.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLENOVO20V2.25A45W-3.0x1.0mm
  • InPut:100-240V~1.3A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2.25A
  • Adapter Power: 45W
  • Adapter Plug Size: 3.0x1.0mm
  • Weight( Adapter only ) :190g
  • Dimension( L x W x H ):94.23 x 40.87 x 29.74mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LENOVO20V2.25A45W-3.0x1.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADLX45DLC3A AC Adapter,
    • Model:
      [NOKIA N42-20 CHROMEBOOK Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    NOKIA N42-20 CHROMEBOOK Power AC Adapter 20V 2.25A 45W LENOVO20V2.25A45W-3.0x1.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NOKIA N42-20 CHROMEBOOK Power AC Adapter 20V 2.25A 45W LENOVO20V2.25A45W-3.0x1.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NOKIA N42-20 CHROMEBOOK Power AC Adapter 20V 2.25A 45W LENOVO20V2.25A45W-3.0x1.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.