New FSP FSP090-DMCB1 19V 4.74A 90W Ac Adapter 5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Number:NewFSP19V4.74A90W-5.5x3.0mm
  • InPut):100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :410g
  • Dimension( L x W x H ):132.83 x 58.23 x 31.92mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP090-DMCB1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [New FSP FSP090-DMCB1 19V 4.74A 9]
    • 8921 Units in Stock
    New FSP FSP090-DMCB1 19V 4.74A 90W Ac Adapter 5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the New FSP FSP090-DMCB1 19V 4.74A 90W Ac Adapter 5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the New FSP FSP090-DMCB1 19V 4.74A 90W Ac Adapter 5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.