NETGEAR 332-10600-01 Power AC Adapter 48V 1.66A 80W NETGEAR48V1.66A80W-6.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewNETGEAR48V1.66A80W-6.5x3.0mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 2A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.66A
  • Adapter Power: 80W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :370g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Appearance New Grade > 98% ( Brand New = 100% ). Tested, Function Very Well.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x NETGEAR48V1.66A80W-6.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    332-10600-01 AC Adapter, NU80-6480166-I2 AC Adapter,
    • Model:
      [NETGEAR 332-10600-01 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    NETGEAR 332-10600-01 Power AC Adapter 48V 1.66A 80W NETGEAR48V1.66A80W-6.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NETGEAR 332-10600-01 Power AC Adapter 48V 1.66A 80W NETGEAR48V1.66A80W-6.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NETGEAR 332-10600-01 Power AC Adapter 48V 1.66A 80W NETGEAR48V1.66A80W-6.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.