NEC 2273826A0008 Power AC Adapter 12V 3A 36W NEC12V3A36W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewNEC12V3A36W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :241g
  • Dimension( L x W x H ):110.10 x 61.90 x 32.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x NEC12V3A36W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [NEC 2273826A0008 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    NEC 2273826A0008 Power AC Adapter 12V 3A 36W NEC12V3A36W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NEC 2273826A0008 Power AC Adapter 12V 3A 36W NEC12V3A36W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NEC 2273826A0008 Power AC Adapter 12V 3A 36W NEC12V3A36W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.